Araştırma

“Ne bulacağımızı bilmiyoruz.

Ama nerede bulacağımızı çok iyi biliyoruz.”

Araştırma Anlayışımız

Araştırmayı, stratejinin ayrılmaz bir parçası olarak görürüz. Bu nedenle tüm projelerimiz üçlü ekipler tarafından yönetilir:

Psikolog/Antropolog + Stratejist + Analist

Bu sayede  araştırma sonuçları çok daha uygulanabilir bir formda ortaya çıkar ve veri kaybı yaşanmaz.

Goodjob, marka stratejisi yaratırken ihtiyaç duyduğu içgörüleri kendi geliştirdiği özel araştırma yöntemleriyle elde eder. Bu araştırma modelleri klasik araştırmaların ötesinde stratejik bir sonucu da sunar.

Yenilikçi araştırma modellerimiz, herkesin görebildiği yüzeysel görüşlerin aksine, söylenmeyen ve görülmeyen derin içgörüleri ortaya çıkarır.


Soulmate™
Kişileri gerçekten anlayabilmek için onlara ruh ikizleri kadar yakın olmak gerekir. Bu yöntem psikoterapi yöntemiyle birebir ve grup terapisi sayesinde, gerçek kullanıcıların gerçek hikayelerini didik didik ederek markalar için dayanacak temeller keşfeder.


Mirror™
Psikodrama ve sanat terapisi yöntemlerini içeren, psikodrama eğitimi almış psikologlar tarafından uygulanan bir araştırma modelidir. Bu model “Konuşma, yap!” ilkesine dayanır ve bulguları kelimelerden önce eylem ve sanat araçlarıyla elde eder. Bu sayede bilinçaltı ortaya çıkarılır.


Etnosfer™
Etnografı araştırmalarının değeri her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Antropologlarımız,  Etnosfer™ araştırması ile, belirli bir bölgedeki ya da belirli bir kültürel özellik içindeki kişilerin davranışlarını anlamak ve bu çerçevede doğru stratejileri geliştirmek için çalışıyor. Örneğin derin dondurucu kullanıcısı babannelerin, bu ürünü nasıl naif bir rüşvet aracı olarak kullandığını keşfediyoruz.


Netnosfer™
Gelişen internet mecrası pek çok bilginin biriktiği bir alan halinde. Onlarca mecra ve web sayfasında gerçek kişiler her gün on binlerce görüşü, kendi rızalarıyla (sorulmadan) belirtiyor. Forumlar, bloglar, Youtube’daki videoların altına yapılan yorumlar, sosyal medya hesapları ve daha niceleri. Bu bilgileri süzmek ve altında yatan duyguları keşfetmek bizim işimiz.