İşin Tanımı
Müşterimiz Labris’in bir ürünü farklı bir hedef kitleye hitap eden özelleşmiş bir üründü. Bu ürünü bağımsız isimlendirmeyi önerdik. Eskiden ürün sektördeki jenerik bir kelime ile anılıyordu: ddos mitigator (Kalemtıraş gibi fonksiyonel bir ismi ifade eder). İş, bir bilişim markası ismi yaratma işi olarak karşımıza çıktı.

Yaratılan Marka

Harpp yatay

İsmin Hikayesi 
Marka karşısında bir düşman olan bir marka. Düşmanı aklı ve zekasıyla berteraf ediyor… Bu nedenle savaş terimlerinden yola çıkıldı. Savaşlarda kullanılan terimler, savaş aletleri vb…

İlk etapta Harpe ismi yaratıldı, sonrasında ismi daha sert bir hale getirmek ve ayrıştırıcılığını artırmak için sonu çift (PP) olarak değiştirildi.

Anlamsal Avantaj 
İsim, en büyük pazarımız olan Türkiye’de direkt olarak fonksiyonumuzu ifade ediyor. Ayrıca Harpe kelimesi ise Latince’de balta anlamına geliyor.

Şekilsel Avantaj 
İsmin sonunda üst bedenleri aynı olan “RPP” harfleri her alır. Öte yandan “harpp ddos” şeklinde ifade edildiğinde ismin sonu ile (pp) kategori adının başı (dd) arasında da bir estetik uyum söz konusudur.

Fonetik Avantaj 
İsim açık ağızla başlar ve sert sessizle, dudaklar kapalı biter. Bu, isme güç, sertlik ve kararlılık verir. 5 harfli olsa da tek heceden oluşan isim sessiz harf ağırlıklıdır.

harpp

Daha Fazla Bilgi Alın

  • 9 + 88 =